Eğil ve Fısılda

Bizi Instagram'da takip etmek ister misiniz?

Eğil ve Fısılda

Bu yazıya ulaşan ve bu başlığı okuyan kişinin zihninde belirecek ilk şey 'neyi fısıldıyorum?' ve 'niye eğiliyorum?' cümleleri olacak belki de.

Ben ikinci sorudan başlayarak giriş yapmak istiyorum. Eğilerek fısıldamak karşımızdaki kişi ile aynı hizaya gelmek için kullandığımız hareket ve onunla anlaşmak için yaptığımız ilk fedakarlıktır. Bu küçük hareket size hayata dair büyük bir sırrı anlatıyor dediğimde şu an “hadi oradan” diyenleri duyar gibiyim. :) Nasıl mı? Buradaki sır “vermek” eyleminden ibaret aslında. Hesapsızca, plansızca, kalbinden verdiğin küçük ya da büyük her şey. Belki emek vermek var gücünle, belki zaman vermek sabırla yılmadan, belki sesini vermek “buradayım” diyerek, belki de sadece tebessümünü vermek iç ısıtanından. 

Başımdan geçen küçücük bir olayı paylaşmak istiyorum vermek sırrının nasıl bir güç olduğunu daha iyi aktarabilmek için. Bir gün sabah trenine binmek için gara doğru yürürken karşıdan karşıya geçmek için durduğumuz ışıkta bir teyzeyle birlikte beklediğimizi fark ettiğimde ona bir tebessüm ikram ettim. O da aynı sıcaklıkla bana gülümsedi. Ve orta şeride geldiğimizde tekrar beklemek durumunda kaldık ve yine sıcak bir gülümseme oldu aramızda. Karşıya geçmeyi başardıktan sonra ağzından dökülen iki kelime belki çok sıradan iki kelime ama benim için çok değerli olan iki kelime duydum. Bana döndü ve “günün iyi geçsin” dedi. Evet hayatımda hiç tanımadığım belki de bir daha hiç karşılaşmayacağımız birinden benim için salt iyilikle sarf edilen bu dilek o gün bir kez daha inandırdı beni. 

'İşte vermenin sırrı' dedim. 

Kalbinden kopan küçük bir tebessümün nasıl bir sihirle katlanıp çoğalarak sana geri döndüğünün kanıtı...

Evet, eğilerek fısıldamanın anlaşmak için kendinden verdiğin ilk fedakarlık olduğunu ve “verme” eyleminin hayata dair nasıl büyük bir sır olduğunu daha iyi anlatabildiğimi düşünüyorum. 

Şimdi eğildim de ne fısıldayacağım dediğinizi duyar gibiyim. Ne fısıldayacağınız size kalmış ama tek bir ortak özellik var ki bu fısıltı kalbinizden dökülen ve hepsi size ait olan katıksız hisler ve düşünceler. 

Ama son olarak fısıldamak konusunda da küçük bir sır verecek olursam ilk başta ve sık sık yapmanız gereken şey eğilin ve kendinize fısıldayın; “sır sensin” “iksir sensin” “seni seviyorum.”

Büşra Göksal
Psikolojik Danışman

Paylaş:

Büşra Göksal
Büşra Göksal

Merhabalar ben Psikolojik Danışman Büşra Göksal keyifli ve bol keşifli okumalar dilerim :)